Екскурсії в одеські катакомби на Молдаванці

Детальніше

Екскурсії

Запрошуємо відвідати один з унікальних у світі об'єктів - Одеські катакомби на Молдаванці. У касках і з ліхтариками Ви підете в підземелля, спустившись на глибину 8-поверхового будинку. Ви побачите протиядерний бункер, підземні озера, кістки древніх тварин та інші знахідки спелеологів. Ви також почуєте історії про виникнення каменоломень, контрабандистів, работоргівлю, партизанський рух у період ВВВ. Для відвідування музею необхідно мати курточку/вітровку і зручне взуття. Температура в печерах +15 С. Екскурсії проводяться за попереднім записом (групи 15-20 осіб). Можливе проведення індивідуальних екскурсій. Тривалість: 2-2,5 години.

Image

Утворення катакомб

Експозиція присвячена виникненню каменоломень. Ви дізнаєтеся про розвиток шахтної справи в Одесі, про забудову міста, який використовувався матеріал для будівництва і як під Одесою утворилися цілі лабіринти підземних ходів. Серед експонатів Ви побачите інструменти каменярів, зокрема, старовинні пилки, якими в XIX ст. випилювали ракушняк.

Image

Работоргівля

У XIX ст. в Одесі були відомі випадки торгівлі людьми. Так, торговці крали красивих дівчат, щоб потім продавати їх в гареми. Деякий час дівчат доводилося тримати в катакомбах, поки в порт не приходив турецький корабель.

Image

Бандитська Одеса

На початку XIX ст. в Одесі стала процвітати торгівля контрабандним товаром. Контрабандисти часто використовували катакомби, де зберігали свій товар. У той же час на Молдаванці, тоді ще околиці міста, почали з'являтися банди. Ну, а найбільш затишним місцем служили підземелля старих каменоломень. Тут ховалися від поліції, ховали вкрадене, збиралися на злодійську «малину» і навіть проходили уроки «кишенькової» справи.

Image

Підземні озера

На одній з дільниць підземелля, де стікається вода і збирається волога, утворилося невеличке озерце. Вода тут дивовижно чиста і прозора. Якщо придивитися, то побачите, що в ній водиться живність - це маленькі молюски. На згадку про відвідини катакомб туристи кидають в озеро монетки.

Image

Партизанський рух

Експозиція присвячена Другій світовій війні, коли в катакомбах ховалися партизани для ведення розвідувально-диверсійних дій. Тут представлені предмети побуту, фотографії, зброя, каски, друкарський верстат. На екскурсії Ви дізнаєтеся не тільки про суворе життя одеських партизанів, але й почуєте історію про загін В. Молодцова, інформація про який була довгий час засекреченою.

Image

Протиядерний бункер

Спустившись на глибину понад 20 м, Ви потрапляєте в ту частину катакомб, де за радянських часів в період «холодної війни» був облаштований протиядерний бункер з усіма комунікаціями на 1200 осіб. Ви побачите збережені кімнати для тривалого перебування, пропускний пункт, генераторну, систему подачі повітря та інші локації.

Image

Кістки стародавніх тварин

Під час дослідницьких робіт місцевими спелеологами в одному з карстових розломів були знайдені кістки. Вчені вивчили знахідки. Незважаючи на порівняно невеликий вік одеських каменоломень, з'ясувалося, що це останки стародавніх тварин, яким 4 тис. років(!) На екскурсії Ви на власні очі побачите кістки шаблезубого тигра, мамонта і верблюда.

Image

Наскальні малюнки

У катакомбах на стінах можна зустріти різні замітки, цифри, написи з датами. Наприклад, є дати рубежу XIX-XX ст. і навіть 2000-х рр., залишені, швидше за все, туристами. Привертають увагу малюнки військових кораблів. Правда, намальовані вони в наш час одним з гідів. Серед них є і «Титанік», історія якого пов'язана з Одесою. Але про це Ви дізнаєтеся на екскурсії.

Image

Медитація

В кінці маршруту у Вас буде можливість відчути дух підземного царства... В повній тиші і темряві... На кілька хвилин Ви поринете в світ темряви. Гіди розповідають, що під час таких сеансів туристи бачать людські тіні. Не лякайтеся, галюцинації в темному замкнутому просторі цілком можливі.

ІНШІ КАТАКОМБИ ОДЕСИ

Катакомба Кантакузена

Музей відкритий в найстарішій каменоломні Одеси (1811-1814 рр.), розташованій на правому схилі Карантинної балки. Каменоломня Карантинної балки є пам'яткою національного значення. Протяжність її становить 120 м, а глибина досягає до 15 м. Експозиції даного музею розповідають про шахтну та пічну справи, про цегляне виробництво, про перші забудови Одеси. Тут Ви зможете побачити унікальні експонати, вік деяких з збережених артефактів налічує 200 років(!) Групові екскурсії проходять по запису в вихідні дні з 11:00 до 15:00 (група 10-15 осіб). Можливе проведення індивідуальних екскурсій (за попереднім записом в будь-який день). Тривалість: 30 хв. Ціна: дорослий - 150 грн., дитячий - 100 грн.

Печери і лабіринти

Філія музею «Катакомби Молдаванки». Екскурсія проходить по підземних коридорах бункера, побудованого ще в 1930-і рр. Ви пройдете по лабіринтах з безліччю ходів, де побачите карстову печеру вище людського зросту, а також збережені локації, обладнані під військові приміщення. Крім того, Ви навчитеся орієнтуватися на місцевості та приймете участь в археологічних розкопках. Наявність похідного одягу і зручного взуття обов'язково! Екскурсія проводиться індивідуально за попереднім записом. Діти допускаються від 10-12 років. Тривалість: 2,5-3 години.

Дикі катакомби

Проходження маршруту на далеку відстань по підземних ходах на Молдаванці (йдемо вглиб, рухаючись до центру Одеси). Ми спустимося на глибину до 20 м і пройдемо через музей, де побачимо основні експозиції, починаючи від зародження катакомб і закінчуючи партизанським рухом. Після вирушимо в глибину підземель Одеси, виходячи за рамки звичайної екскурсії. Тут Ви побачите і бункер на 5 тис. осіб, і дизельну, і справжню стоянку партизан, та інші об'єкти. Екскурсія проводиться індивідуально і буде цікава для любителів легкого екстриму. Зручна форма одягу і спортивне взуття обов'язкові. Діти до 14-ти років не допускаються! Тривалість: 3,5-4 години.

Ціни

Дорослий – 300 грн.

Дитячий – 200 грн. (6-14 років), до 6 років – безкоштовно.

Групові екскурсії проходять щодня о 14:00.